Aktuálně / Kréta domy

Projekt v Xerokambosu

Připravil jsem pár fotek z vesničky Xerokambos, kde bychom chtěli zahájit náš druhý projekt - výstavbu luxusních apartmánů přímo na jedné z nejhezčích pláží, které si člověk dokáže představit. Xerokambos je výjimečné, magické místo, které každého okouzlí svojí čistotou, neporušeností přírody, křišťálovou modro-zelenou vodou, písečnými dlouhými plážemi, divokými kaňony.  Vždy, když na toto místo přijedu, zažívám podobný pocit neskutečna. V dnešní přelidněné Evropě totiž neexistuje mnoho podobných míst. Člověk jaksi nechápe, že je ještě dnes možné, že podobné místo není zastavěné luxusními superhotely. Proto chceme raději vykupovat v tomto místě pozemky my, abychom pomohli udržet tuto magičnost místa, osamělost a nádheru. Pozemků k výstavbě totiž v tomto místě moc není, většina území je chráněna jako přírodní park nebo jako archeologická zóna. Navíc mimo zástavbu se neustále zpřísňuje požadavek na vzdálenost výstavby od pobřežní linie. Kdysi to bylo 50 metrů, pak 100 metrů, dnes už se mluví o 200 metrech. Chceme tedy využít současnou situaci, kdy několik pozemků ještě v nabídce je.  

Neváhejte tedy a napište mi nebo zavolejte. Investujte s námi. Nemusíte rovnou nakupovat  celou jednu vilku. Můžete se stát  akcionáři naší společnosti s menší investicí a odkoupit vilku někdy v budoucnu, jestliže se Vám to bude zdát zajímavé. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doufám, že jste si užili těchto fotek z jednoho z nejkrásnějších míst  ve Středozemí. Nyní máte možnost stát se vlastníky nemovitostí v této oblasti. Investujte s námi. 

 

Petr Fiala

Kde realizujeme naše projekty - východní Kréta

Zde jsou fotky z okolí Xerokambosu, z východní Kréty. Oblast je velmi bohatá na kaňony, jedním z nich je Agia Irini, ze kterého jsou tyto fotky. Druhá část fotek ukazuje, jak  hornatá je celá Kréta. Od pobřežních rovin se terén velmi rychle zvedá prudkými svahy  do náhorních krasových plošin, které jsou mírně zvlněné. Tento typ reliéfu můžeme sledovat prakticky podél celého pobřeží východní Kréty, od Sitie až po  Gouduras. Prudké svahy jsou perfektně využitelné pro dobrodružné sjezdy na kole nebo na koloběžkách. Tyto aktivity chceme nabídnout našim klientům. 

První fotka ukazuje celé okolí jižní části vesnice Xerokambos. Po moři se lze dostat po zhruba dvou kilometrech  z pláže Mazida ( na fotce) do kaňonu Agia Irini s malou krásnou plážičkou a spoustou skal k lezení.  V pravé části fotky je vidět hory  a silnici stoupající směrem k městečku Ziros. Tento kopec má 10 kilometrů a my si myslíme, že  návštěvníci budou nadšení ze sjezdů tohoto kopce dolů k moři v této úžasné krajině protkané spoustou kaňonů.

 

 

Pohled na konec Xerokambosu, zátoka Amatou

 

 

 

Agia Irini, malá zátoka je nádherné místo ke koupání, chráněné před velkými vlnami,s mělkou a čistou vodou. V okolí lze provozovat lezení. Do zátoky dojedeme na mořských kajacích. 

 

 

 

 

 

Krásně čistá voda v Agia Irini, naproti malý ostrůvek se může stát cílem  našich společných malých průzkumných cest.

 

 

 

 

 

Skalní útvary  v kaňonu Agia Irini jsou nádherné. Všichni milovníci divoké přírody si zde přijdou na své. Jeskyně jsou výsledkem  kolísající úrovně mořské hladiny v pleistocénu v krasové oblasti.

 

Neuvěřitelně nádherný útvar skýtá řadu příležitostí k lezení. Cesty je avšak třeba teprve udělat. Příležitost pro horolezce.

 

 

Jeskyně - pohled shora.

 

Pohled na hory zdvíhající se nad Xerokambosem. Mezi těmito kopci se nachází místní největší kaňon směřující k městečku Ziros se stěnami vysokými přes 200 metrů. 

 

Když vyjedete kus nad Xerokambos, naskytne se Vám tento pohled. 

 

Náhorní plošina nacházející se mazi vesnicemi Karydi a Zakros. Jde o perfektní terény nejen pro cyklistiku, ale i pro dlouhé sjezdy na koloběžkách. Sjezd z Karydi až do Kato Zakros měří cca 16 km. 

 

 

Kaňon Pefki se nachází na jihu Kréty, mezi vesnicí Pefki a městečkem Makrigialos. Je to jeden z mnoha kaňonů v této oblasti. 

 

Doufám, že  tyto fotky Vás inspirují k tomu, kam příště přinejmenším jet na dovolenou. 

 

Petr Fiala